Stereolitografia

Drukarki 3D DigitalWax® pracują w technologii stereolitografii.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu – przeźroczystemu zbiornikowi na żywicę, wiązka lasera przechodzi przez zbiornik utwardzając cienką warstwę żywicy światłoutwardzalnej.

Źródło lasera BluEdge® znajduje się bezpośrednio pod zbiornikiem na żywicę. Jest dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi gdyż żadne czynniki zewnętrzne nie mają bezpośredniej styczności z laserem. To nowatorskie rozwiązanie technologii SLA w porównaniu do konwencjonalnej stereolitografii powoduje że proces druku jest bardziej elastyczny tj. bardziej ekonomiczny, umożliwia bardzo szybką i bez kosztową zmianę materiału.
Dzięki zredukowaniu ilości części ruchomych oraz unikalnej łatwości obsługi, maszyny DigitalWax® cechują się wysoką niezawodnością i wyjątkowo niskimi kosztami utrzymania. Duża uniwersalność drukarki 3D DWS Systems jest możliwa dzięki szybkiej zmianie materiału bez wstępnego ogrzewania oraz kalibracji. Maszyny są sterowane przez dedykowane oprogramowanie, które jest w pełni zgodne z większością systemów CAD 3D.

BluEdge® jest to laser Klasy 3B  stworzony przez dział badań i rozwoju DWS Systems.

Charakteryzuje się emisją promieni ultrafioletowych, które utwardzają warstwa po warstwie żywicę światłoczułą. Za pomocą silnika pionowego sterującego ruchem osi Z model znajdujący się na tacy roboczej jest podnoszony i opuszczany o odpowiednią, zadaną przez operatora grubość warstwy. Ruchy osi Z oraz zsynchronizowanie lasera pozwala na tworzenie wyjątkowo skomplikowanych i precyzyjnych trójwymiarowych prototypów.
Duża elastyczność jest możliwa dzięki szybkiej i bezkosztowej zmianie materiału, braku konieczności jego wstępnego podgrzania oraz kalibracji.

Laserowa precyzja. Szybkość produkcji. Wielomateriałowość.

Innowacje od DWS Systems

Galvanometr   to metoda skanowania

pozwalająca na szybką budowę modeli

z wysoką dokładnością

SYSTEM (Tank Translation Technology)

Zawiera elektromechaniczne urządzenie automatycznie przesuwające zbiornik żywicy podczas procesu druku: umożliwia miejscowe zmniejszenie zużycia zbiornika poprzez napromieniowanie wiązką lasera tego samego obszaru zbiornika, zwiększając jednocześnie jego trwałość oraz zwiększając skuteczność procesu produkcji.

System łatwej wymiany materiału

System wymiany zbiornika – umożliwia szybką zmianę materiału.  Łatwy i bezpieczny system osłon.